Tomasz Jagodzinski

Start Wystawa

Wystawa

Naszym obowiązkiem wobec przyszłych pokoleń jest przekazywanie nie tylko naszej historii, ale rowniez godnych  naśladowania wzorow i postaw.

Powołując do życia Fundację chciałem spełnić pragnienie mojego Ojca, Stanislawa Marusarza, by wszystkie pamiątki po Nim były w całości udostepnione polskiemu społeczeństwu

.

Iinstytucje takie jak Muzeum Sportu w Warszawie, Polski Komitet Olimpijski czy Muzeum Tatrzańskie, wielokrotnie zwracały się do naszej Rodziny o udostepnienie ich na wystawy czasowe.

W lutym 2004 r., z okazji pobytu w Zakopanem Prezydenta RP, Pana Aleksandra Kwaśniewskiego,  Ministerstwo Kultury zorganizowalo w hotelu „Belvedere” piękną Wystawę poświęconą pamięci Stanisława Marusarza –

pt. „Z Giewontu na Parnas . Wystawa ta miala swietne recenzje i cieszyla sie się ogromnym zainteresowaniem.

Skocznia „Wielka Krokiew” w Zakopanem, od ponad 24 lat nosi imię Stanisława Marusarza. Od stycznia 2014r.  znajdzie tu swoje miejsce stala ekspozycja, ktora bedzie dotyczyc nie tylko Patrona "Wielkiej Krokwi", ale bedzie tez obejmowac cala historie polskiego narciarstwa i ludzi z nim zwiazanych.

Gestor obiektu, Centralny Ośrodek Sportu udostępnił Fundacji Stanisława Marusarza pomieszczenie, w którym będzie sie mieścić Wystawa.

Fundacja i Wystawa tworzą jedną wspólną całość. Wystawa w ścisłej współpracy z Muzeum Tatrzańskim oraz jednostkami naukowymi Akademii Wychowania Fizycznego, bedzie przedstawiac wszystko to, co zwiazane jest z narciarstwem. Zas celem jej będzie propagowanie idei sportowych, patriotycznych oraz upowszechnianie kultury fizycznej w Polsce.

Stanisław Piotr Marusarz